18.09.2021 Delegace na Moravu

Na podzim jsme se vrátili k uskutečnění slíbené pomoci tornádem poničené Moravě.

Okresní výbor SDH oslovil všechny své hasičské sbory a zorganizoval sbírku za účelem koupě věcného daru do jedné s postižených obcí.

Částku 57 000 Kč, kterou jsme vydělali na letní zábavě, jsme zaokrouhlili na kulatých 60 000Kč. V tu chvíli jsme se stali největšími přispěvovateli založené sbírky. Za celý sesbíraný obnos byla pořízena nová stříkačka na požární útoky pro děti včetně kompletní výbavy, hadice, proudnice, savice, rozdělovač atd…. Obdarovanou obcí se nakonec stala Moravská Nová Ves a její SDH. Slavili v té době 125. výročí založení sboru. Byla to vhodná příležitost poděkovat všem jednotkám SDH České republiky, které se podílely na odklízení škod a finanční pomoci. Starostka OSH Benešov a členka výkonného výboru paní Vilímková trvala na tom, aby s ní někdo z našich hasičů odjel do Moravské Nové Vsi a zůčastnil se slavnostního předání. Radost dětí z nového vybavení se nedá slovy popsat. Snad něco zachytily fotky.

Přímý odkaz na tento článek: https://hasicikeblov.cz/2021/09/18-09-2021-delegace-na-moravu/