31prosince 2021 Silvestr v pivovaru

Náš výšlap na silvestra letos směřoval do pivovaru Švihov v Němčicích.

Vyráželi jsme v deset hodin od obecního úřadu. V lesích nad Keblovem jsme se sešli s kamarády hasiči ze Strojetic. Dál jsme všichni pokračovali společně lesem dolu k přehradě. U vody jsme rozdělali ohýnek, opekli si svačinu ( buřtíky ). Poté jsme se vydali přes Kačerov k našemu cíli.  Pivovar Švihov vaří pivo dle starých holanských a belgických receptur typu Ale. Ochutnali jsme všechny nabízené druhy. Nakoupili jsme ve farmářském obchodě a vyrazili dom. Sluníčko rychle zapadalo a na obloze se vytvořilo nevídané divadlo. Do Keblova jsme dorazili těsně před setměním, strojetickým kamarádům zbýval ještě kousek dál domu. Pochvalu si zaslouží nejmladší zůčastněný hasič , který ušel celou trasu s námi. Je jím hádejte kdo, Matýsek Holada.

Přímý odkaz na tento článek: https://hasicikeblov.cz/2022/01/31prosince-2021-silvestr-v-pivovaru/