Malí soptíci

Od dubna se v naší hasičárně schází parta malých dětiček, které mají zájem o hasičský sport. Cílem je seznámit i ty nejmenší s činností hasičského sboru, ale i ostatních složek integrovaného záchranného systému. Některé jsou ještě tak malé, že se pomalu nedokáží odtrhnout od hasičského auta nebo stříkačky a některé už dobře vědí, co jsou céčka, béčka, nebo proudnice. Malí soptíci mají vždy připraveno zajímavé odpoledne plné různých her, soutěží a úkolů. Na trénincích jim ukazujeme, co vše obnáší být dobrovolným hasičem a jakou techniku k tomu všemu potřebujeme. Snažíme se také ukázat, jakým způsobem by se ti nejmenší měli zachovat v krizových situacích, komu zavolat v případě problému a jak jej řešit. Vše se snažíme dělat zábavnou formou. Střídáme činnosti, tak, aby je to stále bavilo a nějaké ty vědomosti si odnesli sebou domů. Za příkladné chování a správné odpovědi občas dostanou i nějakou tu odměnu. Nakonec jim nechybí ani ten malý domácí úkol, aby nezapomněli, ze jsou hasiči stále a né pouze dvě hodiny týdně. Poděkování samozřejmě těm kdo se této aktivity ujali a věnují jí svůj volný čas. Dětské družstvo nám doteď chybělo. Největší radost máme z toho, že je tu nová generace dobrovolných hasičů.

Přímý odkaz na tento článek: https://hasicikeblov.cz/2019/05/mali-soptici/