Pálení čarodějnic 2019

30. Dubna se kromě stavění máje konalo i pálení čarodějnic. Před léty se zapalovala vatra na kopci u kapličky, letos jsme obojí postavili na návsi. Nabízí se k tomu prázdné místo, které vzniklo demolicí budovy staré školy. Dřevo na hranici i samotnou májku už měli hasiči několik týdnů připravené. Nejdříve se sestavila hranice a potom  byla vztyčena májka. Šlo to rychle, tento rok se sešlo hodně silných mužů. Bylo i hodně přihlížejících a také malých dětí, které  požadovaly urychlené  zapálení hranice. Seděla na ní totiž čarodějnice v životní velikosti. Po jejím upálení však přilétla další, její živá kamarádka se zapáleným koštětem. Nechybělo opékání špekáčků a k dispozici byla také česnečka.

Přímý odkaz na tento článek: https://hasicikeblov.cz/2019/04/paleni-carodejnic-2019/