Akce Ukliďme Česko

7. dubna proběhla v celé České republice akce “ ukliďme Česko“. I u nás v Keblově se uklízelo. Obecní úřad vše oznámil, prostřednictvím místního rozhlasu a také pomocí sms zpráv, dostatečně dopředu. Zajistil pytle na odpadky a jejich odvoz. Sraz byl v 9.00 hod.  Nás hasičů se sešlo celkem 15, což byla, až na pár výjimek většina zúčastněných. Uklízelo se hlavně kolem silnic a sesbíralo se neuvěřitelné množství odpadků. Někteří sousedé si tuto akci spletli se svozem komunálního odpadu, uklidili si doma a připravili pytle s nepořádkem před vrata. Při krásném počasí, práce rychle ubíhala a na závěr jsme si na hrázi rybníka opekli špekáčky, poseděli a pohovořili.

Ještě toho samého dne odpoledne, vyrazili hasiči – muži, do lesa vybrat strom na májku. Přivezli ji, což při její délce (24 m) nebylo moc jednoduché, oloupali kůru a uložili na letním parketě.

Přímý odkaz na tento článek: https://hasicikeblov.cz/2018/04/akce-uklidme-cesko/