Kurz NDT v termínu 08. – 09. duben 2021 Dýchací přístroje

V dubnu se členové naší výjezdové skupiny, přihlásili na kury používání dýchací techniky. Školení probíhalo v Ústřední hasičské škole SH ČMS, Staré Těchanovice.

Bylo dvoudenní a málokdo si pomyslel, že bude tak náročné. První den teorie, trochu , vlastně hodně matematiky, druhý den test a praktická závěrečná zkouška na cvičném polygonu. Trasa s dýchacím přístrojem vedla několik pater budovou opakovaně nahoru a dolu, což bylo hodně vysilující. Dále se hasiči museli protahovat uzkými otvory a překonávat jiné překážky. To vše doplňoval simulační kouř. A v těchto podmínkách šlo samozřejmě o to, aby každá skupina předvedla týmovou práci. Kurz absolvovali všichni, ale mnozí přiznali, že si sáhli na dno svých fyzických možností. Zbylý vzduch v lahvích prozradil , jakou kdo má fyzičku. No nevadí, alespoň každý ví, co má kde zlepšovat.

Přímý odkaz na tento článek: https://hasicikeblov.cz/2021/04/kurz-ndt-v-terminu-08-09-04-2021-dychaci-pristroje/