04/2020 Lesní požáry

Letošní jaro nám přineslo velká a často nepříjemná překvapení, nelze se nezmínit o karanténě, zvýšených hygienických  opatřeních, rouškách a dezinfekcích. Covid 19 zastavil běžný život na mnoha místech naší republiky. Práce v lese ovšem přerušená nebyla. Dlouho trvající sucho pomohlo rozšířit kůrovcovou kalamitu a tak celou zimu řádily v lesích kolem Keblova, stejně tak jako jinde Harvestory. Poté přišly na řadu úklidové práce vykácených ploch. Na vymýcených pasekách lesní dělnící rozdělali ohně a když se k suchému počasí přidaly silné větry, byli jsme povoláni k likvidaci lesních požárů na třech místech kolem Keblova. Zásah byl velmi úspěšný a na jeho základě nás IZS  vyzvaly na aktivní účasti v systému FIREPORT.

Přímý odkaz na tento článek: https://hasicikeblov.cz/2020/04/04-2020-lesni-pozary/