Mikuláš 2020

Je to už hodně dávno, kdy štědrý světec Mikuláš se svojí družinou v předvečer svého svátku chodil naší vesnicí od domu k domu a roznášel dětem dárky. Několik let po sobě se mikulášská nadílka konala v podobě besídky, kterou pořádalo vedení obce. Bohužel, tak jako mnoho jiných akcí, ani tato se letos nemohla konat. Vzpomněli jsme si na naše malé hasiče a bylo nám jasné, že je o zážitek s čerty nemůžeme připravit. 5. prosince se sešli Mikuláš, anděl a mnoho čertů ( zvláštní, že čerty chtěli dělat všichni 😊 ) a vyrazili jsme nejdřive do Mnichovic a Strojetic, protože i tam máme naše malé členy. Dále pěšky po Keblově. Děti dostávaly balíčky nakoupené za spoluúčasti obce. Ten večer bylo slyšet hodně slibů, zpívalo se hodně písniček, povídalo se hodně básniček a také teklo spoustu slziček. To už tak k Mikuláši andělovi a čertům patří.

Přímý odkaz na tento článek: https://hasicikeblov.cz/2020/12/mikulas-2021/